Tuition

Standard Pricing

Reading Program

Phonics, Spelling, Fluency &/or Comprehension PreK-4th Grade – 50 min.

  • 1 class/week – $190/month
  • 2 classes/week – $340/month
  • 3 classes/week – $495/month

Writing Lab Program

  • 1 class/week – $150/month
  • 2 classes/week – $275/month

Package Pricing

Reading & Writing Lab Program

Phonics, Spelling, Fluency or Comprehension

  • 1 Reading & 1 Writing/week $315/month
  • 2 Reading & 1 Writing/week $450/month

Additional Writing days to any package for $130/month per additional day.
Additional Reading days to any package for $165/month per additional day. 

Enrollment Fee:  (includes:  RR bag, t-shirt, homework material, take home readers) $35.00  (1) x fee. Sibling Discount 5%. Sibling FREE registration

Pin It on Pinterest

Share This